Akwarium zimnowodne, jeden z najbardziej powszechnych typów akwariów

Zacznijmy od jednego z preferowanych typów akwariów dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z akwarystyką. Akwaria z zimną wodą są najłatwiejsze do zarządzania. I nie tylko to: są one również o wiele łatwiejsze w zakładaniu niż inne typy akwariów, ponieważ nie wymagają instalacji systemu grzewczego. Akwaria z zimną wodą są zazwyczaj ustawione na 18 stopni. Jeśli temperatura jest niższa, ryby stają się mniej aktywne.

Charakterystyka i pielęgnacja żabienic

To, że oszczędzamy na systemie grzewczym nie oznacza, że nie inwestujemy w inne akcesoria. Mówiąc dokładniej, mamy na myśli pompę filtracyjną. Przy odpowiedniej pielęgnacji akwarium zimnowodne zapewnia rybom długowieczność. A im są starsze, tym bardziej brudzą wodę. Dlatego tak ważne jest, aby utrzymywać ją zawsze w parametrach natlenienia wymaganych przez życie wodne. A do tego nie ma nic lepszego niż dobry zbiornik filtracyjny.

Pomijając kwestie techniczne, tego typu akwaria charakteryzują się niesamowitą różnorodnością i kolorystyką ryb, które w nich żyją. I choć w kwestii doboru roślin do akwarium mamy mniej do wyboru, to nie musimy z nich rezygnować w naszym małym ekosystemie.

One thought on “Akwarium zimnowodne, jeden z najbardziej powszechnych typów akwariów

Dodaj komentarz