Tropikalne akwarium słodkowodne, klasyk wśród akwariów

Po zimnowodnych akwariach, najczęściej wybierane są akwaria słodkowodne tropikalne. Oczywiście wymagają one nieco większego zaawansowania w świecie akwarystyki. Ich główną cechą jest to, że woda ma od 22 do 27 stopni. Coś, do czego niezbędne jest posiadanie systemu grzewczego. I nie tylko to, w zależności od rodzaju ryb, które w nim hodujemy, będziemy musieli dostosować tę temperaturę. Fakt, że wszystkie są rybami ciepłowodnymi nie oznacza, że żyją w tej samej temperaturze.

Podstawy pielęgnacji roślin w akwarium

Chociaż mają one opinię znacznie bardziej skomplikowanych niż akwaria zimnowodne, w rzeczywistości tak nie jest. Wymagają one pewnej wiedzy na temat utrzymania akwarium, aby być w stanie dokładnie kontrolować temperaturę. Ale poza tym, nie zakładają one więcej wyzwań niż poświęcenie, którego wymaga każdy z typów akwariów.

Kolejną zaletą słodkowodnych akwariów tropikalnych jest niesamowita różnorodność ryb, które możemy w nich hodować. Poza tym, że sprawdzamy kompatybilność, to zazwyczaj zaleca się przydzielenie go do jednego gatunku ryb. Zazwyczaj w tego typu akwariach hodowane są afrykańskie ryby tropikalne, ryby południowoamerykańskie i ryby azjatyckie.

One thought on “Tropikalne akwarium słodkowodne, klasyk wśród akwariów

Dodaj komentarz