Top 10 gier dla miłośników podwodnego świata

Wszystkie gry powinny być przyjemne w doznaniach zarówno estetycznych, jak i intrygować fabułą. Większość z was prawdopodobnie była świadkiem tego, jak rzeczy takie jak ludzkie twarze, zwierzęta, efekty świetlne, cienie, ruchy i wiele innych ewoluowały i zbliżały się do rzeczywistości i fotorealizmu. Jednak jakiś czas temu uznano, że efekty płomieni oraz wody to elementy, które sprawiają, że gra naprawdę żyje.

W wodzie wszystko wydaje się inne. Czujesz wówczas, jak Twoje ciało staje się lżejsze, wszystko nabiera koloru, a nawet czas wydaje się płynąć wolniej. Czy kiedykolwiek chciałeś mieć głębszą percepcję i doświadczenie tego uczucia w grze? Cóż, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Pomimo tego, że nie ma ich tak wiele, istnieją gry, które całkowicie rozgrywają się w tym nieco zapomnianym środowisku gier – w podwodnym świecie. Również w kasynie można znaleźć wiele gier z motywem morza lub oceanu.

W tym artykule zapoznamy Cię z listą dziesięciu podwodnych gier, zapewniających satysfakcjonującą rekreację i doświadczenie przebywania pod powierzchnią. Gotowy do zanurzenia? Czeka na Ciebie całkowicie nowy świat.

1. Subnautica

Wszyscy kochamy nasze morza i oceany, ale wyobraź sobie, jak fajnie by było, gdybyś miał szansę zanurzyć się w oceanie na obcej planecie! Jeśli to jest Twój cel, to jest to najlepszy wybór. Subnautica przypomina niesamowity film science-fiction, który został przekształcony w porywającą przygodową grę akcji o przetrwaniu. Po katastrofie znajdziesz się na odległej, obcej planecie oceanicznej i będziesz musiał zbierać zasoby, aby przetrwać. To, czym naprawdę wyróżnia się ten uzależniający tytuł, to bycie jedną z najlepszych gier eksploracyjnych wszechczasów.

2. SOMA

SOMA to nie jest łatwa pozycja. W przeciwieństwie do większości innych gier z tej listy SOMA nie jest relaksująca. W tym przypadku gracze będą obawiać się o swoje życie, co oznacza, że ​​SOMA spełnia swój cel, jakim jest gra survival-horror. Gra jest pełna trzymających w napięciu momentów i przerażających skoków. Jeśli żyjesz surrealistycznym, nieziemskim klimatem horroru w tytułach takich jak Dead Space, prawdopodobnie również docenisz pozycję, jaką jest SOMA. Przygotuj się na jazdę bez trzymanki!

3. BioShock

Akcja tego arcydzieła toczy się w latach 60. XX wieku w fikcyjnym mieście nad oceanem zbudowanym przez potentata biznesowego. BioShock ma jedne z najlepszych efektów, jakie kiedykolwiek pojawiły się w świecie gier o tematyce podwodnej. Rapture to zaawansowane technologicznie miasto dające swoim mieszkańcom szansę na lepsze życie, większe możliwości, a nawet wzbogacenie ich genetycznie substancją o nazwie ADAM, zebraną z morskich ślimaków. Ta wyjątkowa gra RPG z widokiem z perspektywy pierwszej osoby zapewni ci mnóstwo emocji podczas poruszania się po przeciekających wodą budynkach, walk z agresywnymi zmutowanymi obywatelami, czy używania supermocy.

4. Abzu

Wielu odnosi się do Abzu jako podwodnej wersji Podróży. W rzeczywistości to o wiele więcej. Pozycja zdecydowanie czerpie inspirację z klasycznego tytułu na PlayStation, ale jest wyjątkowa w swoim podejściu, wspaniale przedstawia życie morskie i sięga znacznie głębiej (dosłownie). Wyposażona w uroczą grafikę, Abzu koncentruje się nie tyle na realistycznej wydajności, modelach i teksturach, ale bardziej na poczuciu, że wszystko jest żywe, interaktywności i ogromnym połączeniu między wszystkim w oceanie. Wcielasz się w bezimiennego nurka prowadzonego przez białego rekina w celu zachowania równowagi w wodzie, która jest zagrożona przez przypominające piramidy stworzenia zwane Harvesters. Rozwiązywanie łamigłówek, jazda na delfinach, pływanie z rybami przez korytarze i nie tylko sprawią, że zatracisz się w tej fanastycznej rozrywce.

5. Depth Hunter 2: Deep Dive

Depth Hunter 2 ma bardziej nieformalne podejście do podwodnej rozgrywki, dzięki czemu jest to idealny tytuł, aby po prostu odpocząć i zrelaksować się w wolnym czasie. Gra jest dość prosta, ale potrafi niesamowicie uzależnić – sprowadza się do polowania na różne gatunki ryb za pomocą włóczni, szukania zapomnianych starożytnych skarbów i robienia zdjęć tego, co wpadnie ci w oko, na przykład śmiercionośnych rekinów. Najtrudniejszą częścią jest jednak ciągła walka z czasem, gdyż masz dość ograniczoną ilość tlenu, co zmusza do jak najszybszego wykonania wszystkich zadań. Emocje niemalże takie jak w kasynie!

6. UBOAT

Mamy dla Ciebie coś wyjątkowego – grę, którą można uznać za duchowego następcę klasycznej serii Silent Hunter. UBOAT skupia się na ukazaniu, jak to jest dowodzić okrętem podwodnym, tytułowym niemieckim U-Bootem, i robi to w bardzo realistyczny sposób. Pamiętaj, że nie jest to bezmyślna gra zręcznościowa – wymaga bardziej cierpliwego podejścia, zwłaszcza że większość czasu spędzisz nie na chwaleniu otaczających Cię elementów wizualnych, ale na sprawdzaniu mapy, majstrowaniu przy różnych kontrolkach i przyciskach, wydawaniu poleceń załodze oraz wprowadzaniu poprawek w systemach okrętu podwodnego w czasie rzeczywistym. Z pewnością nie jest to gra dla wszystkich, ale gdy spróbujesz, możesz się od niej uzależnić.

7. Feed and Grow: Fish

Feed and Grow: Fish to świeże podejście do klasycznego pomysłu. Z pewnością pamiętasz gry, w których celem było zjedzenie mniejszych ryb i sprawienie, by Twoje ryby urosły, aby móc jeść jeszcze większe ryby. Wraz z rozwojem fabuły, ​​​​stajesz się najgorszym stworzeniem w oceanie. Ta gra zgłębia tę koncepcję i przenosi walkę o przetrwanie podwodnej fauny do środowiska 3D. To może wydawać się proste, ale jeśli byłeś fanem podobnych gier w przeszłości, wiesz dokładnie, jak bardzo może to być uzależniające.

8. BioShock 2

Seria BioShock zawiera jedne z najlepszych, najbardziej wyjątkowych gier RPG akcji, z którymi możesz się spotkać. Przygotuj się na całkowicie analogowy i unikalny steampunkowy świat osadzony pod wodą. BioShock 2 ma ulepszone efekty wodne w porównaniu do oryginału, twórcy dodali nowe elementy rozgrywki, ale fabuła wciąż ma miejsce w Rapture – pięknym dystopijnym mieście wydychającym rozpacz. W grze, wcielasz się w rolę Big Daddy – ulepszonego człowieka uwięzionego w opancerzonym kostiumie podwodnym, który wyrusza w podróż, by odnaleźć swoją młodszą siostrę. Być może nie spędzisz dużo czasu na pływaniu, ale walka z przerażającymi potworami, ulepszanie śmiercionośnej broni i wiele więcej czeka na Ciebie. Bioshock 2 to zdecydowanie obowiązkowa gra!

9. Flow

Nigdy nie uważaliśmy, że dobre gry podwodne powinny skupiać się na realizmie czy wymagającej grafice. Wrażenie poruszania się po unikalnym środowisku wodnym wystarczy, aby gra o tematyce wodnej była przyjemna, a także autentyczna. Ta piękna gra zapewnia dokładnie to. Flow różni się od wszystkich pozycji, które znajdziesz na tej liście. Jest bardzo podobny do oryginalnej gry Snake i pozwala graczowi kontrolować małe błyszczące, podobne do robaka stworzenie, które musi zjadać inne stworzenia, aby mogło ewoluować. Może to zabrzmieć dość dziwnie, ale uwierz nam, rozgrywka jest dość wciągająca. Możemy się założyć, że na początku ewolucji nigdy nie byłeś pływającą amebą, czyż nie?

10. Song of the Deep

Gra opowiada historię młodej dziewczyny, której tata, prosty rybak, pewnego dnia ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. W swoich snach jest ona przekonana, że uwięziono go pod wodą. Bohaterka postanawia zbudować łódź podwodną, ​​aby go uratować i tak rozpoczyna się jej podróż. Badając cudowny, ale niebezpieczny podwodny świat, dowiaduje się, że wiele opowieści o jej ojcu to prawda i ku jej zaskoczeniu, nie wydają się już tak niewiarygodne i absurdalne. Gra oferuje umiarkowane wyzwanie, które składa się głównie z różnorodnych łamigłówek, ale nie zabrakło również zręcznościowych sekwencji walki.

Miłośnicy wody powinni również spróbować gier w kasynie nad brzegiem morza czy oceanu. Można wtedy oddać się rozrywce, mając w tle szum fal. Fantastyczna atrakcja na wakacje! Warto sprawdzić poniższą listę kasyn, dzięki której poznamy kilka wiarygodnych lokali.