Zdjęcia wykorzystane w materiale wykonane przez:
Piotr Ś. (ATNa) oraz pobrane z archiwum za zgodą firmy
Trzmiel.
Źródło: www.microaqua.pl
Sklep, o którym chcemy Wam w paru słowach opowiedzieć  z pewnością można nazwać  SKLEPEM Z PASJĄ.
Za tym stwierdzeniem przemawia choćby fakt, że istnieje już na naszym rynku od kilkunastu lat (dokładnie 16 lat), a jego właściciel - pan Tomasz Szostak nie poprzestaje jedynie na nim, ale otworzył 5 lat temu kolejny.
Uczestniczył w szkoleniach, również w najbardziej prestiżowym szkoleniu w galerii ADA Nigata Japonia,  zwiększa asortyment, dba o dobry wizerunek, a co najważniejsze zatrudnia ludzi, dla których akwarystyka jest również pasją .
Odwiedzając sklep akwarystyczny ,,ŻY-RAFA” w Krakowie, mieliśmy przyjemność poznać  pana Piotra Kapralskiego. Obserwowaliśmy go podczas jego pracy oraz przeprowadziliśmy z nim interesującą rozmowę. O takim pracowniku może marzyć każdy właściciel sklepu. Jest  pełen profesjonalizmu, a  miła i rzeczowa obsługa procentuje i sprawia, że klienci z chęcią wracają tutaj na kolejne zakupy.
Odwiedzając ,,ŻY-RAFĘ” od razu rzuca się w oczy oryginalność tego miejsca. W sklepie znajduje się kilka pomieszczeń. Po zejściu do części sklepy znajdującym się na poziomie -1, naszym oczom ukazuje się pomieszczenie z akwariami. Różnorodność ryb przyprawia o zawrót głowy. Bez problemu można znaleźć  ryby praktycznie z każdego zakątka świata.
Za ladą bogaty asortyment. Bardzo ciekawym miejscem jest pomieszczenie z korzeniami i kamieniami, gdzie stoi  niskie akwarium z piaskiem przygotowane specjalnie dla klientów, którzy mają możliwość na miejscu stworzyć własną kompozycję, a jeżeli są zadowoleni z finalnego wyglądu tego, co stworzyli, mogą zakupić te kamienie oraz korzenie, których użyli. Dla klienta z pewnością jest to niesamowite ułatwienie. Nie ma to jak na żywo popróbować różnych aranżacji, aniżeli kupić teoretycznie fajny korzeń, a w domu okazuje się, że jednak to nie to.
Jak na fachowy sklep przystało, nie zabrakło tu miejsca na akwaria ozdobne o sporych rozmiarach. Największe wrażenie zrobił na nas zbiornik w stylu nature.
Jak wynikło z rozmowy, Piotr w młodzieńczych latach przychodził właśnie tutaj na zakupy, a dzisiaj już jako pracownik ,,ŻY-RAFY” sam sprzedaje produkty kolejnym młodym adeptom akwarystyki. Ze względu na długoletnie doświadczenie w akwarystyce Piotr z pewnością zalicza się do sprzedawców, którym klient może zaufać w stu procentach.
Jednakże na dzień dzisiejszy jego największą pasją są gady, a dokładnie gekony i kameleony. Można powiedzieć zakręcony gość, w pracy ryby a po niej gady ;-) A co w wolnym czasie? Pewnie myśli co by tu jeszcze zrobić  :-).
Ale wracamy do sklepu i przechodzimy teraz do zupełnie innego pomieszczenia, znajdującego się  na piętrze. A tam widzimy solidny drewniany regał, a na nim akwaria - te małe i duże. Znajdują się tu również kompletne zestawy. Na życzenie klienta akwaria o znacznych bądź nietypowych rozmiarach są dostarczane pod wskazany adres przez pracowników „ŻY-RAFY.”
Pośród całego asortymentu wpadło nam w oko bardzo ciekawie wyglądające tło strukturalne. Temat w mgnieniu oka został podłapany przez Piotra i rozgorzała dyskusja gdzie można je wykorzystać.
W „ŻY-RAFIE” jest również świadczona usługa budowy akwarium słodkowodnego lub morskiego w domu klienta. Wszystkie wymogi i oczekiwania ustalane są wspólnie z przyszłym klientem, a po realizacji możliwe jest również serwisowanie takiego zbiornika, co z pewnością dla wielu jest zaletą.
Po kilkugodzinnej wizycie w „ŻY-RAFIE” i rozmowie z Piotrem Kapralskim nazwanie tego miejsca SKLEPEM Z PASJĄ, jest idealnym odzwierciedleniem, tego, co można tam zobaczyć.
Akwarystom z Krakowa zapewne nie trzeba o nim mówić, ale dla ludzi spoza regionu warto wspomnieć, że będąc w Krakowie na urlopie, bądź przejazdem warto znaleźć chwilę i odwiedzić to miejsce.
Jest jeszcze ,,Ży-rafa 2” na ul. Grzegórzeckiej 7 ale
to już temat na zupełnie inną historię.

,,Ży-Rafa" - sklep zoologiczny w Krakowie
ul. Kazimierza Wielkiego 59


Sklep z pasją w 2015.
2015r.  Team ATNa - Sklep z Pasją. Naturalnie dobry
Zdjęcia wykorzystane w materiale wykonane przez:
Piotr Ś. (ATNa)
Odwiedzamy piękne i ciekawe miejsca. Spotykamy interesujących ludzi.
Dostrzegamy piękno natury...
Chcemy ją poznać, zobaczyć z bliska...
Technika pomocna w utrzymaniu zamknietego eko-systemu  w  akwarium.
Uczymy się i gromadzimy wiedzę...