ADA polska, Nature
  Długo się zastanawialiśmy, który ze sklepów akwarystycznych wybrać pierwszy do przedstawienia na naszej stronie, jako sklep z pasją.
Wytypowaliśmy ich kilka i po dłuższej rozmowie w naszym zespole doszliśmy do wniosku, że nasz dział "Sklepy z pasją" otworzy:
Chcąc przedstawić Państwu ten sklep musimy się cofnąć o kilkadziesiąt lat wstecz, bo tak naprawdę historia tego sklepu zaczyna się od pana Marka Czerwińskiego- założyciela w latach siedemdziesiątych.

Pierwszy sklep, który założył pan Marek, był o profilu zoologiczno-wędkarskim i znajdował się w Oleśnicy.
Jednak po pewnym czasie został przeniesiony do Wrocławia ze względu na lepszą lokalizację.
Fotografia z lewej.

Założyciel sklepu:
Pan Marek Czerwiński.
Pan Marek był prawdziwym miłośnikiem akwarystyki. Niejednokrotnie stawiał kolejne akwaria, chociaż niektórym wydawało się, że nie ma już na nie miejsca. Potrafił pogodzić swoją pasje z życiem rodzinnym, powoli zarażając tą miłością do natury swojego syna Michała. Obracał się wśród ludzi, którzy tak jak on dla tej pasji robili wiele dążąc do powiększania swych umiejętności i wiedzy, niejednokrotnie spotykając się na wspólnych rozmowach.
Po śmierci swojego ojca, pan Michał kontynuował prowadzenie sklepu. Po jakimś czasie zaczął się zastanawiać nad zmianami w sklepie i ukierunkowaniem na akwarystykę, ponieważ już od dawna jego uwagę przykuwały zbiorniki typu:
holenderskiego i japońskiego (Nature).
Kolejną ze zmian, a raczej unowocześnieniem było wprowadzenie sprzedaży internetowej.
Po ukierunkowaniu się na akwarystykę grono ludzi nie wierzyło w powodzenie, a nawet odradzało pomysł. Jednak po ciężkich początkach i pomocy życzliwych znajomych przyszłość zaczęła rysować się w coraz bardziej pozytywnym świetle. Duży wkład w rozwój sklepu mieli również panowie, Jarosław Wolny, Tomasz Budziak, którzy przyjaźnią się z panem Michałem.
Jak to w interesie bywa raz jest lepiej, a raz gorzej. Jednak pan Michał i jego ludzie starają się zawsze widzieć pozytywne strony, które umacniają wszystkich w działaniach.
Aby trafić do szerszego grona klientów biorą udział w corocznych targach ZOO Botanika we Wrocławiu, jak i w kilku innych imprezach plenerowych.

Po kilku latach prowadzenia interesu zmienił się wygląd sklepu, a usługi, które są oferowane przez salon akwarystyczny Trzmiel zaspokajają potrzeby klientów.
Na dzień dzisiejszy pan Michał i jego ekipa zakładają również zbiorniki słodko wodne, morskie, jak i zajmują się ich serwisem.
Wieloletnie doświadczenie w budowaniu akwarii owocuje nietuzinkowymi pomysłami i realizacjami.
Warto też zaznaczyć, że firma Trzmiel współpracuje wiele lat z Wrocławskim ogrodem ZOO.
Salon oferuje klientom szeroką gamę produktów akwarystycznych wielu firm tak, aby można było zawsze dobrać odpowiednie rozwiązanie do potrzeb stawianych przez kupującego. Każdy klient jest obsługiwany w sposób indywidualny, w zależności od jego stopnia wiedzy akwarystycznej.

Ludzie z większym doświadczeniem z pewnością będą mogli przeprowadzić ciekawą dyskusje z pracownikami salonu i wymienić uwagi odnośnie swoich zbiorników.
Również ci, którzy zaczynają swoją przygodę z akwarystyką nie poczują się zostawieni sami sobie, a otrzymają tu porady jak dobrze zacząć i jak dobrać odpowiedni sprzęt i zwierzęta na starcie.
Odwiedzając sklep będziemy pozytywnie zaskoczeni ilością asortymentu akwarystycznego. Znajdziemy tu literaturę oraz wszystko, co potrzebujemy do urządzenia akwarium i jego pielęgnacji. Produkty są dobrze wyeksponowane, jest do nich łatwy dostęp. Nowoczesny styl, w jakim zostało stworzone wnętrze salonu sprawia, że czujemy się w nim swobodnie i luksusowo.
W jednym z pomieszczeń widzimy regał ze zbiornikami dla ryb słodkowodnych.
Jak się dowiedzieliśmy, staną tam dodatkowe akwaria zwiększając dostępną ilość gatunków na sprzedaż.
Dla lepszego postrzegania barw pływających w nich ryb przednie szyby zostały wymienione na OptiWhite.
Jeśli ktoś interesuje się akwarystyką morską to kolejne pomieszczenie ukazuje nam akwaria ze słoną wodą, a w nich prezentowane są koralowce, ryby i inne stworzenia morskie.
Ten słony podwodny świat dostarcza nam nowych wrażeń.
Barwy i kształty ryb są zupełnie inne niż te, do których przyzwyczailiśmy się w akwariach słodkowodnych.
Przechodząc dalej mijamy po lewej stronie kilka małych zbiorników, w których są różne ciekawe odmiany krewetek, ślimaków. Jako dekoracje wykorzystano skały, które widujemy w style Nature. Na większym regale stoją trzy zbiorniki i każdy z nich jest inny. Na górnym mamy trawnik z małego 'Heńka', niżej piękne kępy Microsorum i na dole głównie Vallisneria i z lewej Nymphaea Lotus.
W dalszej części sklepu znajduje się sezonowa wystawa pięknych karpi Koi z przeznaczeniem do oczek wodnych, ale jak usłyszeliśmy są również oczkiem w głowie pana Michała.
Na dzień dzisiejszy wszystkie te pomieszczenia ulegają zmianom i przybierają powoli ostateczny kształt, jaki ma w głowie ekipa pana Michała. Obserwując to wszystko jesteśmy pewni, że efekt finalny osiągnie wysoki poziom.
Chcemy zaznaczyć, że wysoki poziom obsługi i wiedzy akwarystycznej  team "Trzmiela" osiągnął dzięki szkoleniom.  Jedne z nich, jak budowa akwarii w stylu Nature odbyły się w Japonii u samego pana Takashi Amano.
Same szkolenia to nie wszystko, czego przykładem jest ostatnia wyprawa do Wietnamu z firmą JBL, na która wybrał się pan Jarek....
Szkolenia w Japonii jak i wyprawa do Wietnamu naszym zdaniem warto opisać szczegółowo.
Mamy nadzieje ze uda się nam namówić panów do przeprowadzenia z nimi kolejnych wywiadów poświęconych tym wydarzeniom.

Pracownicy salonu tworzą zgrany zespół, ponieważ łączy ich nie tylko praca, ale i wieloletnia przyjaźń. W dniu spotkania nie obecni byli: pan Grzegorz Koc, Grzegorz Baranowski oraz Krzysztof Rzepczyński, których pozdrawiamy.
My sami stwierdzamy, że mieliśmy przyjemność spotkać się z ludźmi, którzy są pozytywnie zakręceni światem akwarystyki.
Na koniec wspólne zdjęcie dla upamiętnienia spotkania.
Zdjęcia wykorzystane w materiale wykonane przez:
Piotr Ś. (ATNa) oraz pobrane z archiwum za zgodą firmy
Trzmiel.
Źródło: www.microaqua.pl
Fotografia poniżej od lewej:  Piotr Ślusarczyk (ATNa), Jarosław Wolny,
                                               Dawid Cegłowski, Michał Czerwiński,
                     Z tyłu od lewej: Grzegorz Ślusarczyk (ATNa) i Kamil Błach.
2013r.  Team ATNa - Sklep z Pasją. Naturalnie dobry
Fot. Piotr Ś. atn-akwarium.pl
Fot. Piotr Ś. atn-akwarium.pl
Fot. atn-akwarium.pl
Poza sezonem eksponowane są tam rośliny in vitro jak i ozdoby akwarystyczne. Całe to pomieszczenie w przyszłości będzie poświęcone karpią KOI i będą one tam prezentowane przez cały rok.
Będzie to naszym zdaniem pierwszy sklep, który posiada całoroczną ekspozycje tych pięknych ryb.
Odwiedzamy piękne i ciekawe miejsca. Spotykamy interesujących ludzi.
Dostrzegamy piękno natury...
Chcemy ją poznać, zobaczyć z bliska...
Technika pomocna w utrzymaniu zamknietego eko-systemu  w  akwarium.
Uczymy się i gromadzimy wiedzę...